Doğru Yol Partisi
  Son Dakika :   
 
 
 
ANASAYFA
GENEL BAŞKAN
VİDEOLARI
DANIŞMANLARI
PARTİ KURUCULARI
BAŞKANLIK DİVANI
GENEL İDARE KURULU
MKYK
Y.HAYSİYET DİVANI
İL BAŞKANLARI
İLÇE BAŞKANLARI
RESİMLER ve LOGO
TÜZÜK
PROGRAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
İLETİŞİM

İMAMOĞLU'NA DESTEK


23 Haziran İstanbul seçimlerinde bir kez daha Ekrem İmamoğlu’nu destekleme kararı almış bulunuyoruz. Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal ABDULLAHOĞLU, konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

31 Mart yerel seçimlerinde destek verdiğimiz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İMAMOĞLU’na bu süreçte büyük haksızlık yapıldığını düşünüyoruz. 31 Mart seçim sürecinin eşit ve adil koşullarda olmayan, devlet gücünün AKP’nin lehine orantısız kullanıldığı bir ortamda geçtiğini, yüreği mühürlü olmayan her vicdan sahibi vatandaş zaten kabul etmektedir. Böylesine antidemokratik bir seçim sürecine rağmen akla, mantığa ve yasalara uygun olmayan bir biçimde gerçekleştirilen seçim iptali demokrasi tarihimize olumsuz bir gelişme olarak geçmiştir. Daima ülke çıkarları ve doğrunun yanında olmayı temel ilke olarak benimseyen Doğru Yol Partisi yönetimi 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Ekrem İMAMOĞLU’na bir kez daha destek vermenin milli bir görev olduğunu düşünmektedir” dedi.  ABDULLAHOĞLU basın açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bu kapsamda başta İstanbul olmak üzere DYP yönetim ve teşkilatları 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde sayın Ekrem İMAMOĞLU’na tam destek ve katkı verme kararı almıştır. 24 Haziran sabahı AKP yönetimi keşke seçimler hiç tekrarlanmasaydı diyecektir.

DYP Genel Merkezi [ 1.6.2019
 
Eklenen Yorumlar 


 

 
İçimizden

BİZE YAZIN

Her Hakkı Saklıdır. DOĞRU YOL PARTİSİ© 2010 Tasarım : Linear Yazılım

LİNEAR YAZILIM